دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

در بدن انواع مختلفی از پروتیئن ها و آنزیم ها ساخته می شود و درون خون ترشح می شود . از جمله مهمترین آنها هورمون ها می باشد . هورمون ها مسئول تنظیم فعالیت بافت های مختلف بدن هستند و عدم تولید و ترشح صحیح هر یک از آنها باعث بروز مشکلات متععدی در بدن می شود . از جمله مهمترین آنها هورمون های تیرویئدی هورمون های جنسی زنان و مردان و ویتامین ها و بسیاری از مواد دیگز است . تعیین میزان دقیق هر یک از آنها می تواند بیماری های مختلفی را تشخیص دهد . دستگاه ایمونوانالایزر زیمنس محصول مشترک دو کمپانی زیمنس آلمان و دیپیسی آمریکا است . این دستگاه قدرت اندازه گیری مهمترین فاکتور های هورمون ها و غاکتور های درون بدن را دارد و می تواند قبل از بروز بیماری آنها را تشخیص دهد .

 

بدن قدرت مبارزه با بعضی از میکروب ها و ویروس ها را ندارد و در بین انها بعضی از ویروس ها و یا میکروب ها به صورت مسری متنقل می شوند بعضی از آنها به سختی درمان می شوند و بعضی اصلا درمان ندارند .از این رو تشخیص سریع آنها بسیار مهم است . از بین آنها بیماری هپاتیت و ایدز از اهمیت خاصی برخوردار است . دستگاه ایمونواسی ویداس ساخت کمپانی بایومریوکس فرانسه است . این دستگاه قدرت تشخیص انواع هپاتیت ها را دارد.

 

سیستم ایمنی بدن وظیفه محافظت از بدن و حمله به عوامل بیماری زا را دارد. اما به دلایل مختلفی سیستم ایمنی عملکرد اصلی خود را از دست می دهد و اشتباها شروع به حمله به سلول ها و بافت های خود بدن می کند و یا عوامل خارجی از قبیل ویروس ها و میکروب ها می توانند عملکرد صحیح بعضی قسمت ها را مختل کنند. عملکرد غیر صحیح سیستم ایمنی و آسیب به بافتهای خودی می تواند باعث ایجاد بیماری های مختلفی در در بافت های گوناگون بدن شود . این دسته از بیماری ها را اصطلاحا خود ایمنی گویند . دستگاه کروز محصول کشود ایتالیا می تواند بسیاری از بیماری های ایجاد شده توسط سیستم اسمنی خود فرد یا حمله ویروس ها و باکتری های مختلف را تشخیص دهد