دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

بخش بیوشیمی یکی از بخش های بسیار فعال آزمایشگاه است زیرا که اکثر مراجعه کنندگان به آزمایشگاه برای انجام تست هایی از قبیل قند خون و چربی خون و آزمایشات مربوط به کلیه و آزمایشات مربوط به کبد به آزمایشگاه مراجعه می کنند کلیه این آزمایشات و بسیاری از آزمایشات دیگر در این بخش انجام می شود . این بخش به دو دستگاه اتوانالایزر اتوماتیک مجهز است و تمامی آزمایشات به صورت روزانه انجام می شود .این دستگاه می تواند نمونه های بیمارانی که قند و یا چربی و یا هر یک از آزمایشات آنها بسیار بالا یا پایین می باشد را به صورت اتوماتیک دوباره تکرار کند این کار باعث می شود که با اطمینان بیشتری بتوانیم آزمایش ها را انجام دهیم و نتایج دقیق تر و مطمئن تری در اختیار بیماران قرار دهیم .

 

اتوآنالایزر اتوماتیک بیوشیمی

دستگاه اتوآنالایزر قادر است آزمایشات را به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام دهد. اتوانالایزر هیتاچی محصول کشور ژاپن بوده . این دستگاه قادر است آزمایشاتی از قبیل قند خون و چربی خون و آزمایشات مربوط به کبد و کلیه و آنزیم ها و پروتئین های بدن را به صورت اتوماتیک انجام دهد . این آزمایشگاه مجهز به 2 دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی می باشد .

هیتاچی

 

دستگاه الکترولیت آنالایزر

مواد مختلفی در بدن به شکل محلول در آب وجود دارد از جمله مهمترین آنها سدیم و پتاسیم می باشد .که عملکرد های مختلفی در بدن انجام می دهند و بدن قادر به ساختن انها نیست و به صورت خوراکی جذب می شوند . دستگاه الکترولیت انالایزر با استفاده از الکترود های شیمیایی قادر به اندازه گیری انواع الکترولیت ها در خون می باشد این دستگاه محصول شرکت کراتیوم از کشور آلمان می باشد

 

در نوزادان در بدو تولد به دلیل اینکه نوزاد در حدود 9 ماه در شکم مادر بوده است و پس از تولد سعی در وفق دادن شرایط با محیط محیط را دارد میزان بعضی از مواد در بدنش با سرغت زیادی در حال تغییر است . یکی از این مواد بیلیروبین است و در بدن نوزادان بیلیروبین خیلی بالاتر از افراد بالغ است . بدن سعی در کاهش ان دارد . دستگاه بیلیروبین متر از کمپانی ارما ساخت کشور ژاپن می تواند بیلیروبین خود را در کودکان اندازه گیری کند .